Výlet na Pálavu

20. března 2016 v 23:34 | Daniela |  Výlety po Moravě
Je pátek 18.3. 2016.
Po dlouhé době vykukuje sluníčko a mě láká vyrazit na výlet. U našich jsem vyhrabala starý velký batoh, balím do něj fotoaparát s výměnným objektivem a vyrážím na Brněnské hlavní nádraží na vlak. Směr Šakvice.

Nevěděla jsem, že jsem tam rychlíkem za 21 minut. Odtam mám v plánu dojet do Dolních Věstonic autobusem. Většinou se ztrácím, nemám mapu a na mobilu nefunguje navigace. Vedle mě ve vlaku telefonuje dívka. Prý musí přeběhnout na autobus a pak pojede do Mikulova. To je moje šance, budu ji sledovat až k autobusu.

Vidět tolik vody pohromadě a do toho sluneční svit mi dělá dobře.Tedy vše vidím zatím jen z autobusu. Hned, jak mě autobus vyklopí, zatáčím špatným směrem, a kdesi se ztrácím. Pak jdu kus po trávě až konečně dojdu k vodě (už jsem to vypadalo bledě).Vytahuji fotoaparát.

Zastavuji se na břehu a asi hodinu trávím tím, že fotím ulity. Resp. se učím pracovat s novými mezikroužky na pořizování makrofotografií. Výsledky nejsou špatné. V ulitách se odráží slunce, ale doma nikdo není.

Blíží se skupinka kluků. Nejdřív se děsím, jen ať se se mnou nebaví. Nejsem dnes moc komunikativní. Oni se však zastavují a dávají se do řeči. Jsou milí, radí mi, kam mám jít fotit. Prý na Vinohrady nebo do Strachonic přes most. Rozhoduji se pro Vinohrady (je to blíž), ale nemám moc času, protože se za dvě hodiny stmívá. Vyrazila jsem celkem pozdě. Jdu tedy rychlým krokem směr Vinohrady. Obdivuji pěkné chatky po cestě.

Vinohrady - prý vyhlídka. Nezdá se. Terén je placatý. Plno chatek a štěká po mě hlídací pes. Prý tam budu za dvacet minut. Už jdu třičtvrtě hodiny. Něco je špatně. Po dalších deseti minutách si všímám, že jsem na soukromém pozemku. Tak aspoň udělám pár fotek. Někde jsem špatně zahnula. Je mi už jasné, že na Vinohrady nedorazím. Mám však docela pěknou fotku mola.

Slunce začíná zapadat, je krásné, velké červené, ale kompozičně na houby. Lepší západ slunce je prý z druhé strany nádrže Nové Mlýny.

Stmívá se a já vyrážím zpět na autobus. Až teď si všímám, že mě bolí nohy. Ještě mám dvacet minut čas. Zaujal mě místní kostelík a zvláštní stromy.

A pak poslední tři minuty na zastávce. Fotoaparát už je zpátky v batohu, když v tom si všímám pěkného domku přímo naproti mě. Poslední fotka a autobus přijíždí.

Odkaz na následující článek najdete ZDE.

Budu ráda za další tipy na výlety :) Ahoj

#moravský_kraso#cestování#česká_republika#výlety#nikon5200#fotografování#býčí_skála#turistika

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Petr Petr | 29. března 2016 v 23:43 | Reagovat

Jen tak dál, tvůj blog mě pobavil😀
Tipy na výlet: Praha😊

2 Beky Beky | 20. června 2016 v 22:36 | Reagovat

Konečně jsem zase narazila na smysluplný blog, který je podle mého gusta. :) Jen tak dál, těším se na nové články.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama