Moravský kras - Býčí skála a dál

3. dubna 2016 v 19:48 | Daniela |  Výlety po Moravě

2.4. 2016 - Moravský kras

Pro dnešní výlet volíme oblast okolo Moravského krasu. Tentokrát jsme dvě. Celou trasu jsem pečlivě naplánovala a vyrobila mapku s vyznačenými body, kam by se dalo podívat. Večer před odjezdem ale měníme plány, přijedeme z druhé strany - místo od Křtin, tak z Adamova.

Vyrážíme vlakem z Brna. Ivča dobíhá vlak v poslední minutě a já jsem mezitím koupila jízdenky na vlak - ale špatné - až ve vlaku zjišťujeme, že jedna zóna chybí. To nám to pěkně začíná.

V Adamově se vydáváme po MODRÉ značce- směr Býčí skála. To je záruka toho, že tentokrát nebudeme nikde bloudit. Celá trasa by měla vést podél Křtinského potoka.
Všude kolem stromy, lesy, čerstvý vzduch. Pokračujeme po modré značce směrem k Býčí skále. Asi po hodině přicházíme ke skalám a jeskyním.
Býčí skála je tady, ale dovnitř jsou zamčené dveře. Prý je to místo, kde probíhali pravěké rituální vraždy. Pro nás je to odpočinkové místo přibližně v půlce naší cesty. Chvíli se vyhříváme na sluníčku a pak vyrážíme dál.
Kdo to je??
Fotím kytky. Celou dobu jedním objektivem, snažím se co nejméně loudat. Lezu po zemi, kolena mám jako obvykle od hlíny. Dobíhám Ivu a nacházím ji rozplácnutou na stromě přes cestu.

A pak jdeme a jdeme a jdeme ...
a jdeme a jdeme

dál po modré značce do Křtin

a jdeme a jdeme

a nikde nic zajímávého, jen cesta, tráva, stromy.

Potok nikde, silnice zmizela.

Naproti nám jdou lidi, které jsme potkali na Býčí skále. Mate nás, proč jdou z protisměru. Ptáme se, jestli jdeme dobře do Křtin. Prý ano.

A tak jdeme a jdeme...

a konečně přicházíme do Křtin, ke kostelu Panny Marie. Údajně jedno z nejsilnějších energeticky nabytých míst v ČR. Chvíli se tu zastavíme a pak už vyrážíme na autobus směrem do Brna.
Svůj dnešní fotografický výkon hodnotím spíše jako (pod)průměrný, ale výlet byl vydařený.

Odkaz na následující článek najdete ZDE.
Odkaz na předešlý článek najdete ZDE.
Vrátit se na začátek můžete ZDE.
Budu ráda za další tipy na výlety. Ahoj :)

#moravský_kraso#cestování#česká_republika#výlety#nikon5200#fotografování#býčí_skála#turistika

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama